Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vize budoucnosti 4 - Euroafrická unie a zóny

8. 04. 2017 18:49:44
Každá společnost, aby byla dostatečně životaschopná, potřebuje svůj proletariát, stejně jako každá pyramida, aby se mohla tyčit až do nebe, potřebuje širokou základovou desku.

Proletariát představuje nejchudší, ale nejživotaschopnější třídu obyvatelstva, která je zároveň genofondem i vydatným populačním zdrojem vystavený silnému selekčnímu tlaku. Archaické slovo proletariát, které již dávno nikdo nepoužívá, a namísto toho jsou všichni obyvatelé zón označováni prostě jako obyvatelé v ostrém kontrastu ke “skutečným” občanům, pochází z latinského proles což v této dávno zaniklé řeči znamenalo potomstvo, a v antickém Římě označovalo nejnižší společenskou vrstvu lidí bez majetku a bez práv, která obci přispívala tím nejdůležitějším, tedy tím, že měla děti. Od 4. století, když Římská říše trpěla úbytkem obyvatelstva, dostávali rodiče alespoň tří dětí automaticky občanská práva.

I Komise, vědoma si této skutečnosti, si svůj proletariát pěstovala. A zároveň jej držela v dostatečné vzdálenosti od řádných občanů unie. K tomu záměrnému rozdělení sloužily takzvané zóny. Ty původně vznikaly spontánně a existovaly navzdory někdy zoufale neúspěšným snahám o jejich potlačení. Po mnoha desetiletí, kdy bujeli jako rakovina s desítkami metastází se ukázaly být zóny pro Euroafrickou unii životně důležité. A tak jednotlivé nádory nejen že nebyly vstřebány, ale byly integrovány jako funkční části celku, jako nové orgány. Problém se tak stal skvělým řešením jiného problému... vlastně celé řady problémů! Jen to bylo třeba celé manažersky zvládnout. Bylo třeba zóny řídit jako firmu.


Euroafrická unie byla tedy doslova děravá jako ementál a těch děr bylo tím více, čím dále jsme byli od středu unie. Těmito děrami v satelitních mapách, které již dávno nejsou dostatečně podrobné, aby člověk viděl skutečnou povahu terénu a jeho osídlení, jsou právě zmíněné zóny - oficiálně místa, která sice náleží do Euroafrické unie, která je obklopuje, ale z důvodu vysoké kriminality a chudoby je do nich vstup zapovězen a migrace z nich je přísně řízena, zároveň s intenzivní snahou, aby vypadala zdánlivě nahodile.

Na mapách unie jsou území zón velice nenápadně vyznačena tenkými přerušovanými hranicemi tak, aby je pozorovatel objevil pouze při podrobnějším ohledání a nebylo na první pohled zřetelné, jak moc je unie ve skutečnosti děravá. Tyto zóny mají velmi různorodou rozlohu a mohou zaujímat plochu od několika stovek až po tisíce či desítky tisíc čtverečních kilometrů. Opět platí, že zóny jsou obvykle tím rozlehlejší, čím dále jsou od středu unie.


Pro zóny našel původně přirozený jazyk označení ghetta a později rezervace, ale marketingový aparát Komise zjistil, že tento název je příliš pozitivní a vyvolává v euroafričanech “romantické a bláznivé představy, které jsou daleko od utrpení lidí, kteří v tomto prostoru žijí” a ustanovil pro tento prostor označení “zóny”. Prakticky všechny zóny jsou totiž považovány za válečné zóny, v nichž probíhají drobné, ale nepřerušované brutální a krvavé lokální šarvátky. Je to sice a zcela záměrně informace, která nikdy nebyla oficiálně potvrzena Komisí, ale marketingový aparát Komise ji velmi intenzivně euroafričanům podsouvá v řadě sděleních.

Jak se tedy k zónám staví Komise? Oficiální doktrína zní, že existence zón je nežádoucí a zóny budou v budoucnu odstraněny v dalších integračních procesech unie a obyvatelé zón budou vyvedeni z chudoby, nemocí a nadvlády gangů, jejichž existenci zapříčiňuje ničím neregulovaný volný trh, neregulovaná směna a užívání (v celé Euroafrické unii samozřejmě ilegální) hotovosti. To vše se stane v budoucnosti, zatím na to ale není dost prostředků a Komise dovoluje migraci lidí z těchto zón. přičemž tito uprchlíci automaticky získávají status válečných uprchlíků se všemi výhodami i nevýhodami, které z tohoto vyplývají.

Autor: Jan Sova | sobota 8.4.2017 18:49 | karma článku: 13.29 | přečteno: 401x

Další články blogera

Jan Sova

Byl důvodem pálení knih v románu 451 stupňů Fahrenheita multikulturalismus?

Zkuste za okny vyvěsit vlajku České republiky a uvidíte, kolik lidí bude urážet a... možná vám jí i strhnou a spálí. V románu se knihy pálily z důvodu politické korektnosti v příliš "multikulty" světě, my zatím pálíme jen národy.

29.3.2017 v 16:45 | Karma článku: 29.74 | Přečteno: 1057 | Diskuse

Jan Sova

Vize totalitní budoucnosti 3 - systém Dohližitel

Jednotliví občané Euroafrické unie byli podrobně sledováni. Ale ne tak, jak si to někteří představovali, tj. že by o všech byly pořizovány obsáhle kontinuální záznamy.

15.3.2017 v 19:37 | Karma článku: 16.00 | Přečteno: 463 | Diskuse

Jan Sova

Vize budoucnosti 2 - jak to bylo s rušením hotovosti

Samotné zrušení hotovosti probíhalo s poměrným klidem a podporou většinové společnosti. Ta si od tohoto kroku slibovala přesně to, co vláda Euroafrické unie slibovala ve svých propagandistických sloganech -

26.2.2017 v 11:58 | Karma článku: 28.11 | Přečteno: 797 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Martin Mařák

Babiš, Bartoš, Okamura & Filip.com

No a je to na talíři, skutečná pochoutka pro labužníky, bbof.com.cz je nová a nadějná státotvorná parta kluků a holek, co spolu dnes mluví napříč celou Pirate@EU byznys-komouš-národovec-Bay.

18.11.2017 v 22:57 | Karma článku: 11.80 | Přečteno: 720 | Diskuse

Jan Dvořák

Finanční dopady oslav na prezidentské kandidáty

V pondělí by mohlo být pozdě, řekli si po pátečních oslavách 17. Listopadu bdělí strážci finanční průhlednosti prezidentských kampaní, a hned ráno osobně některé z uchazečů oslovili přímo v bydlišti.

18.11.2017 v 19:52 | Karma článku: 21.02 | Přečteno: 497 | Diskuse

Jindřich Pacovský

Stát (proč ne) jako firma

Už dlouho mě překvapuje, jak je ve značném procentu populace rozšířená přitažlivost výroku "vést stát jako firmu", který pochází od Andreje Babiše. Proč je tento požadavek pochybný?

18.11.2017 v 19:00 | Karma článku: 12.23 | Přečteno: 486 | Diskuse

Alena Stratilová

Jazyková bariera ve vlastních řadách a vlastním státě

Kolik řečí znáš, tolikrát jsi člověkem. Jením z mnoha důvodů, které jsou slyšet, a proč se bojíme přijmout a pomoci lidem odjinud. Mimo jiného je to i neznalost jazyka, paradoxně našeho rodného jazyka.

18.11.2017 v 18:08 | Karma článku: 8.36 | Přečteno: 367 | Diskuse

Jitka Mikysková

Tajná dohoda s tzv. Islámským státem

Podle blízkovýchodního reportéra BBC Quentina Sommervilla existuje dohoda mezi Američany podporovanými kurdsko-arabskými Syrskými demokratickými silami (SDF) a radikály z tzv. Islámského státu,

18.11.2017 v 14:38 | Karma článku: 26.47 | Přečteno: 789 | Diskuse
Počet článků 10 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1033

 Absolvent Katedry kybernetiky na FEL ČVUT. Věčný student doktorského studia tamtéž.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.