Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vize totalitní budoucnosti 3 - systém Dohližitel

15. 03. 2017 19:37:09
Jednotliví občané Euroafrické unie byli podrobně sledováni. Ale ne tak, jak si to někteří představovali, tj. že by o všech byly pořizovány obsáhle kontinuální záznamy.
Záznamy o jejich poloze, o tom co říkají, co píší na sociálních sítích.To by nebylo technicky možné. Dostupná paměťová i přenosová kapacita datových úložišť zdaleka nedostačovala k tomu, aby byly od každého euroafričana sbírány a archivovány (říkalo se tomu zrcadlení) všechny osobní aktivity. To prostě nebylo možné. Jen energetická spotřeba takového úložiště by byla nepředstavitelná!Komise nepotřebovala oči a uši udavačů, straníků a domovnic. Měla systém pro nějž se vžil název DOHLIŽITEL. Jeho mozkem byly algoritmy, které dnem i nocí vyhodnocovaly osobní aktivity jednotlivých občanů Euroafrické unie: co kdo kupoval, co kdo říkal, co psal, co vyhledával na internetu. Tyto algoritmy - skuteční agenti DOHLIŽITELE - hledaly neobvyklé vzorce chování, podezřelé názory, směnné obchody, ilegální spolky...

Zrakem a sluchem systému DOHLIŽITEL pak byly všudy přítomné bezpečností kamery odezírající ze rtů, osobní čipy evidující pohyb i vzájemné styky mezi osobami, elektronická evidence tržeb (EET), poskytující úplný přehled o tom, kdo si co kde kupoval, e-mailové schránky a osobní i korporátní korespondence, profily na sociálních sítích, pohyby na kreditových účtech, osobní disky, vyhledávací dotazy na internetu...

Osoba pak pro bezpečnostní složky získala status “PODEZŘELÝ”, v žargonu pak byla osoba prostě “v hledáčku” . Podezřelý ale sám nic nepozoroval a také se obvykle nikdy nic nedozvěděl, ale náhle byly všechny jeho osobní data ukládány, podrobně analyzovány.

Úplně sledovány byly také samozřejmě všechny osoby s kterými probíhal soud, všechny osoby vystavené exekuci, vysoce postavení úředníci a manažeři, obchodníci s citlivým materiálem a další.Sledování pokračovalo i když se podezření nepotvrdilo a to mnohdy celé roky. Data se pak archivovala i desítky let po smrti sledovaných osob., Aby v nich mohly být hledány souvislosti a důkazní materiál.Jaké vzorce chování či názory byly vyhodnoceny jako závadné? To nikdo kromě Komise nevěděl a vědět nemohl. A navíc se to poměrně často měnilo, spolu s tím, co Komise považovala za závadné, nebezpečné nebo prostě jen zločinecké.

Když se například na internetu objevil návod na výrobu poměrně nebezpečné drogy z volně dostupných léků (které se v podsvětí říkalo - bůh ví proč, snad podle přezdívky objevitele - delfín), byly DOHLIŽITELEM bezpečně identifikovány osoby, které si ve větší míře tyto léky obstaraly. A podařilo se dokonce vypátrat i skupiny lidí, kteří si, vědomi DOHLIŽITELE, obstarali léčiva společně tak, že si rozdělili nákup na jednotlivé složky, aby se nezdálo, že si někdo obstarává léčiva podle seznamu z receptu na výrobu dané drogy. Ovšem jejich plán měl dvě zásadní mezery: 1) nakupovali výrazně větší množství léků, než je obvyklé (což samo o sobě stačilo na status podezřelých) a 2) postupně se společně setkali, aby jednotlivé složky receptu dali dohromady. DOHLIŽITEL pak induktivně tyto osoby označil za podezřelé z výroby a distribuce drog a začalo rozsáhlé sledování těchto osob, pak osob, se kterými se setkali a pak osob se kterými se setkaly tyto osoby... Nakonec se polici podařilo odhalit nejenom menší varnu drog, ale také skupinu několika stovek lidí, kteří spolu směňovali zboží na černém trhu, tedy mimo EET, a dokonce drželi nezanedbatelnou hotovost ve starých stříbrných mincích.

Odborně se schopnost DOHLIŽITELE vyčmuchat potenciální zločince na základě vlastního vzorce chování i s přihlédnutím k vzorci chování nejbližšího okolí se říkalo “vytěžování dat”.Styk, fyzický či virtuální prostřednictvím sociálních sítí, s určitými osobami se prostě nevyplácel a to nejen z hlediska podezření DOHLIŽITELE, ale také při ucházení o zaměstnání, bankovní půjčku či o hypotéku na stále dražší nemovitosti.

Jistá část systému DOHLIŽITEL byla totiž dostupná komerčním i státním firmám a úřadům Komise. Samozřejmě že pro komerční subjekty byl obsah nabízen za tučné poplatky. Této části DOHLIŽITELE se říkalo “vrcholek ledovce”, to protože byla, za určitých okolností, dostupná pro veřejnost a protože tato veřejnost tušila, že ta mnohem větší část musí být pro ně, někde pod hladinou, nedohledná.
Autor: Jan Sova | středa 15.3.2017 19:37 | karma článku: 16.00 | přečteno: 461x

Další články blogera

Jan Sova

Vize budoucnosti 4 - Euroafrická unie a zóny

Každá společnost, aby byla dostatečně životaschopná, potřebuje svůj proletariát, stejně jako každá pyramida, aby se mohla tyčit až do nebe, potřebuje širokou základovou desku.

8.4.2017 v 18:49 | Karma článku: 13.29 | Přečteno: 401 | Diskuse

Jan Sova

Byl důvodem pálení knih v románu 451 stupňů Fahrenheita multikulturalismus?

Zkuste za okny vyvěsit vlajku České republiky a uvidíte, kolik lidí bude urážet a... možná vám jí i strhnou a spálí. V románu se knihy pálily z důvodu politické korektnosti v příliš "multikulty" světě, my zatím pálíme jen národy.

29.3.2017 v 16:45 | Karma článku: 29.74 | Přečteno: 1054 | Diskuse

Jan Sova

Vize budoucnosti 2 - jak to bylo s rušením hotovosti

Samotné zrušení hotovosti probíhalo s poměrným klidem a podporou většinové společnosti. Ta si od tohoto kroku slibovala přesně to, co vláda Euroafrické unie slibovala ve svých propagandistických sloganech -

26.2.2017 v 11:58 | Karma článku: 28.11 | Přečteno: 795 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Aleš Gill

Nigel Farage na Náměstí Míru

Už dlouho mě nikdo a nic nedonutilo podniknout cestu po nejdelším českém eskalátoru. Až včera. Pro jedny hrdina, pro druhé zrádce, Nigel Farage.

22.9.2017 v 8:02 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Jan Bartoň

ČSSD: Válka s levnou prací

Volební billboardová kampaň se rozjela na plné obrátky a při projíždění Českem si všímám masivní billboardové kampaně ČSSD. Mimo jiné vedou volební lídři ČSSD včele s Lubomírem Zaorálkem „válku s levnou prací“.

22.9.2017 v 8:02 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Tomáš Kolomazník

Volby 2017 - vítězství Andreje Babiše nebo opakování scénáře z roku 2010 a 2013

Před nadcházejícími parlamentními volbami slyšíme z úst politiků s kým by potencionálně šli do koalice a s kým ne, popřípadě zda by usilovali o post premiéra a za jakých podmínek.

22.9.2017 v 6:50 | Karma článku: 7.46 | Přečteno: 206 | Diskuse

Miroslav Václavek

Volíte protimuslimsky? To je málo, volte zároveň i jiné vlastenecké strany!

Milí vlastenci, soudruzi, drazí soukmenovci, soukmenovkyně i soukmenovčata! Situace je vážná. Budou volby.

22.9.2017 v 6:15 | Karma článku: 11.91 | Přečteno: 372 | Diskuse

Jan Dvořák

Aktualita: Roztržka mezi hradním kancléřem a mluvčím

Poté, co mluvčí Ovčáček zcela soukromě zveřejnil fotografii prezidenta při „potkání“ s manželi Trumpovými v New Yorku, kancléř běsnil.

21.9.2017 v 22:06 | Karma článku: 12.04 | Přečteno: 374 | Diskuse
Počet článků 10 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1030

 Absolvent Katedry kybernetiky na FEL ČVUT. Věčný student doktorského studia tamtéž.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.